Program kempu

/zmena programu vyhradená/

Sobota
Príchod „mladých saganovcov“ do kempu. Kto bude náš tréner? S kým budem na izbe? Kde si odložím svoj bike? Oboznámenie sa s kempom. Úvodný „cykloprológ“ v okolí chaty. Večera. Zoznámenie sa účastníkov prostredníctvom interaktívnych hier.

Nedeľa
Raňajky, rozdelenie účastníkov podľa výkonnosti do skupín. Viete čo je jazda v háku? Dvojičky? Ideme Talianov? Áno, dozviete sa cyklistický slang aký používajú aj najväčší cyklistický profesionáli :-). Jazda v teréne.
Poobedňajší relax. Jazda zručnosti na bicykloch v blízkosti chaty. Nemusíte sa vôbec báť, jazda na zadnom kolese nie je nevyhnutná :-). Večera. Spoločenský program. Pozrieme si na videu etapu s víťazným dojazdom Petra Sagana a povieme si čo to o stratégií šprintérov v záverečnom dojazde.

Pondelok
Raňajky. Dnes nás čaká niečo dlhšie a zistíme prečo je vytrvalosť základným kameňom výkonnosti. Neskorší obed. Poobedňajší relax. Dnes si možno aj zdriemnete 🙂 Návšteva plavárne respektíve sauna, výrivka (len pre cyklokemp Terchová). Večera. Spoločenský program…..a môžeme spolu pozrieť fotky, keď bol Peťo vo veku ako si práve Ty!!

Utorok
Raňajky. Jazda v technicky náročnejšom teréne, kde si ukážeme rôzne techniky prípadné video tvojej jazdy. Viete o dôležitostí práce rúk v teréne? Zahráme si štrnganú? Ako minimalizovať možnosť pádu, alebo ako padať? Všetko sa naučíme.
Obed. Poobedňajší relax. Technická časť:  výmena kolesa, oprava defektu, nastavenie posedu a podobné dôležitá rady pre cyklistu). Večera.  Spoločenské hry.

Streda
Raňajky. Súťaž na bicykloch – orientačné preteky “Hľadáme poklad na bicykli”. Obed. Poobedňajší relax. Ľahká turistika. Večera a spoločenský program.

Štvrtok
Raňajky. Jazda v teréne. Jazda na bicykli do Vrátnej doliny prípadne kabínkovou sedačkou pod Chleb respektíve Horné a Dolné Diery (pre kemp Rajecká Lesná ku drevenému Betlehemu) . Neskorý obed. Poobedňajší relax. Večera. Voľný program.

Piatok
Raňajky. Súťaž účastníkov kempu o Pohár Petra Sagana (hendikepovný štart podľa veku a podobne). Obed. Poobedňajší relax. Večera. Vedomostný test – Čo sme sa naučili na cyklokempe a čo vieme o Petrovi Saganovi.

Sobota
Raňajky. Odovzdávanie certifikátov cyklistického kempu. Uvoľnenie ubytovania a odchod účastníkov.