Program kempu

PROGRAM

Orientačný a deň príchodu, odchodu závisi od danej lokality

 

Sobota
Príchod „mladých saganovcov“ do kempu. Kto bude náš tréner? S kým budem na izbe? Kde si odložím svoj bike? Oboznámenie sa s kempom. Úvodný „cykloprológ“ v okolí chaty. Večera. Zoznámenie sa účastníkov prostredníctvom interaktívnych hier.


Nedeľa

Raňajky, rozdelenie účastníkov podľa výkonnosti do skupín. Viete čo je jazda v háku? Dvojičky? Ideme Talianov? Áno, dozviete sa cyklistický slang aký používajú aj najväčší cyklistický profesionáli :-). Jazda v teréne.
Poobedňajší relax. Jazda zručnosti na bicykloch v blízkosti chaty. Nemusíte sa vôbec báť, jazda na zadnom kolese nie je nevyhnutná :-). Večera. Spoločenský program.

Dozviete sa niečo zo zákulisia profesionálov.


Pondelok

Raňajky. Dnes nás čaká niečo dlhšie a zistíme prečo je vytrvalosť základným kameňom výkonnosti. Neskorší obed. Poobedňajší relax. Dnes si možno aj zdriemnete. Návšteva plavárne respektíve sauna, výrivka (len pre cyklokemp Terchová, Šípková, Čdervený Kláštor). Večera. Futbalový, či pingpongový turnaj.


Utorok

Raňajky. Jazda v technicky náročnejšom teréne, kde si ukážeme rôzne techniky prípadné video tvojej jazdy. Viete o dôležitostí práce rúk v teréne? Zahráme si štrnganú? Ako minimalizovať možnosť pádu, alebo ako padať? Všetko sa naučíme.
Obed. Poobedňajší relax. Technická časť:  výmena kolesa, oprava defektu, nastavenie posedu a podobné dôležitá rady pre cyklistu). Večera.  Spoločenské hry.


Streda

Raňajky. Súťaž na bicykloch – orientačné preteky. Obed. Poobedňajší relax. Ľahká turistika. Večera a spoločenský program.


Štvrtok

Raňajky. Jazda v teréne. Jazda na bicykli do širšieho okolia. Neskorý obed. Poobedňajší relax. Večera. Voľný program.


Piatok

Raňajky. Súťaž účastníkov kempu o Pohár Petra Sagana (hendikepovný štart podľa veku a podobne). Obed. Poobedňajší relax. Večera. Vedomostný test – Čo sme sa naučili na cyklokempe a čo vieme o Petrovi Saganovi.


Sobota

Raňajky, uvoľnenie ubytovania a odchod účastníkov.