Program kempu

/zmena programu vyhradená/

Sobota
Príchod „mladých saganovcov“ do kempu. Kto bude náš tréner? S kým budem na izbe? Kde si odložím svoj bike? Oboznámenie sa s kempom. Úvodný „cykloprológ“ v okolí chaty. Večera. Zoznámenie sa účastníkov prostredníctvom interaktívnych hier.

Nedeľa
Raňajky, rozdelenie účastníkov podľa výkonnosti do skupín. Viete čo je jazda v háku? Dvojičky? Ideme Talianov? Áno, dozviete sa cyklistický slang aký používajú aj najväčší cyklistický profesionáli :-). Jazda v teréne.
Poobedňajší relax. Jazda zručnosti na bicykloch v blízkosti chaty. Nemusíte sa vôbec báť, jazda na zadnom kolese nie je nevyhnutná :-). Večera. Spoločenský program.

Dozviete sa niečo zo zákulisia profesionálov.

Pondelok
Raňajky. Dnes nás čaká niečo dlhšie a zistíme prečo je vytrvalosť základným kameňom výkonnosti. Neskorší obed. Poobedňajší relax. Dnes si možno aj zdriemnete. Návšteva plavárne respektíve sauna, výrivka (len pre cyklokemp Terchová). Večera. Futbalový, či florbalový turnaj.

Utorok
Raňajky. Jazda v technicky náročnejšom teréne, kde si ukážeme rôzne techniky prípadné video tvojej jazdy. Viete o dôležitostí práce rúk v teréne? Zahráme si štrnganú? Ako minimalizovať možnosť pádu, alebo ako padať? Všetko sa naučíme.
Obed. Poobedňajší relax. Technická časť:  výmena kolesa, oprava defektu, nastavenie posedu a podobné dôležitá rady pre cyklistu). Večera.  Spoločenské hry.

Streda
Raňajky. Súťaž na bicykloch – orientačné preteky “Hľadáme poklad na bicykli”. Obed. Poobedňajší relax. Ľahká turistika. Večera a spoločenský program.

Štvrtok
Raňajky. Jazda v teréne. Jazda na bicykli do Vrátnej doliny prípadne kabínkovou sedačkou pod Chleb respektíve Horné a Dolné Diery (pre kemp Rajecká Lesná ku drevenému Betlehemu) . Neskorý obed. Poobedňajší relax. Večera. Voľný program.

Piatok
Raňajky. Súťaž účastníkov kempu o Pohár Petra Sagana (hendikepovný štart podľa veku a podobne). Obed. Poobedňajší relax. Večera. Vedomostný test – Čo sme sa naučili na cyklokempe a čo vieme o Petrovi Saganovi.

Sobota
Raňajky. Odovzdávanie certifikátov cyklistického kempu. Uvoľnenie ubytovania a odchod účastníkov.