O cyklokempoch

Dovoľte, aby sme Vám predstavili projekt Cyklistický kemp Petra Sagana, ktorý je určený pre chlapcov a dievčatá vo veku od 6 do 19 rokov. Kemp ponúkame pre deti a mládež so základnými zručnosťami v horskej cyklistike. V roku 2021 organizujeme už ôsmy ročník.

V roku 2021 pokračujeme v rozdelení  cyklokempov aj podľa náročnosti a skúseností samotných cyklistov. Cyklotrasy v okolí Terchovej ponúkajú náročné stúpania, zjazdy a aj obtiažne úseky preto je tento kemp vhodný pre skúsenejších cyklistov a cyklistky, ktí jazdia aj súťažne.V novej lokalite, ktorú sme prvý krát odskúšali minulý rok v Javorníkoch na Kasárňach v krásnom horskom prostredí nájdeme jednoduchšie zvažnice, ale aj náročnejšie úseky. Rajecká Lesná je najmenej náročná, to však neuberie jej z atraktívnosti. Je tu minimálna doprava, mierne zvažnice a menej náročnejšie stúpania. Osvedčil sa nám a preto pokračujeme aj v tejto lokalite. Tento kemp doporučujeme aj pre mladších, prípadne menej zdatných cyklistov, na svoje si však prídu aj skúsenejší cyklisti, nakoľko budeme rozdelený do viacerých výkonnostných skupín

Všetky cyklokempy rozdeľujeme náročnosťou aj stupnicou od 1 do 3.

Našich cyklokempov sa zúčastňujú  Majstri Slovenska v cyklistike, ale aj začínajúci cyklisti, ktorí proste bicykel majú radi.

Cyklokempy poriada Sportinstitut s.r.o. v spolupráci s občianskym združením Cyklistická detská tour so sídlom v Žiline, ktoré vzniklo 14. marca 2014. Cieľom združenia je presadzovanie pozitívnych zmien v postojoch obyvateľstva k otázkam zdravého životného štýlu, športovania a ostatnej pohybovej aktivity. Združenie a Sportinstitut s.r.o. sa rozvíja formou športovách súťaží (Detská tour Petra Sagana), kempov (Cyklokempy Petra Sagana) a taktiež poradenskou, vzdelávacou, organizačnou a informačnou činnosťou (cyklistický klub a iné vzdelávacie semináre).