O cyklokempoch

Dovoľte, aby sme Vám predstavili projekt Cyklistický kemp Petra Sagana, ktorý je určený pre chlapcov a dievčatá vo veku od 6 do 19 rokov. Kemp ponúkame pre deti a mládež so základnými zručnosťami v horskej cyklistike, ale aj pre skúsených a profi cyklistov. V roku 2023 organizujeme už 10 ročník cyklokempov Petra Sagana.

Od roku 2022 poriadame aj cestný cyklokemp, ktorý je určený pre skúsených cyklistov cyklistov jazdiacich najvyššie cyklistické súťaže. Cyklokemp sa uskutoční v novej lokalite Podskalie. Množstvo asfaltových lesných stúpaní predurčujú tento cyklokemp ako vrchársky.

Medzi nové lokality patrí cyklokemp na Skalke, kde využijeme množstvo trás v zime slúžiacich na bežkovanie. Istotne využujeme aj ferratový svet s ohľadom na vek a skúseností detí.

Cyklotrasy v okolí Terchovej ponúkajú náročné stúpania, zjazdy a aj obtiažne úseky preto je tento kemp vhodný pre skúsenejších cyklistov a cyklistky, ktorí jazdia aj súťažne.

Rajecká Lesná je najmenej náročná, to však neuberie jej z atraktívnosti. Je tu minimálna doprava, mierne zvažnice a menej náročnejšie stúpania. Prvý kemp doporučujeme aj pre mladších cyklistov, ktorí ešte nemajú skúsenosti nocovať bez rodičov (len 2noci) prípadne menej zdatných cyklistov. V Rajeckej Lesnej si  na svoje prídu aj skúsenejší cyklisti, nakoľko budeme rozdelení do viacerých výkonnostných skupín.

Všetky cyklokempy rozdeľujeme náročnosťou aj stupnicou od 1 do 5.

Našich cyklokempov sa zúčastňujú  Majstri Slovenska v cyklistike, ale aj začínajúci cyklisti, ktorí proste bicykel majú radi.

Cyklokempy poriadajú Cyklokempy s.r.o. v spolupráci so Sportinstitut s.r.o. a občianskym združením Cyklistická Detská tour so sídlom v Žiline, ktoré vzniklo 14. marca 2014.