O cyklokempoch

Dovoľte, aby sme Vám predstavili projekt Cyklistický kemp Petra Sagana, ktorý je určený pre chlapcov a dievčatá vo veku od 8 do 18 rokov. Kemp ponúkame pre deti a mládež so základnými zručnosťami v horskej cyklistike. V roku 2018 organizujeme už piaty ročník.

Tento rok chceme rozdeliť kempy aj podľa náročnosti a skúseností samotných cyklistov. Cyklotrasy v okolí Terchovej ponúkajú náročné stúpania, zjazdy a aj obtiažne úseky preto je tento kemp vhodný pre skúsenejších cyklistov a cyklistky.

Našu ponuku rozširujeme aj o nový cyklokemp v Rajeckej Lesnej, kde je minimálna doprava, mierne zvažnice a menej náročnejšie stúpania. Preto tento kemp doporučujeme aj pre mladších, prípadne menej zdatných cyklistov.

Cyklisti sú v kempoch zaradený do skupín podľa výkonnosti a taktiež náročnosť denných tréningov je podľa toho prispôsobená. Našich cyklokempov sa zúčastňujú  Majstri Slovenska v cyklistike, ale aj začínajúci cyklisti, ktorí proste bicykel majú radi.

Cyklokempy poriada občianske združenie Cyklistická detská tour so sídlom v Žiline, ktoré vzniklo 14. marca 2014. Cieľom združenia je presadzovanie pozitívnych zmien v postojoch obyvateľstva k otázkam zdravého životného štýlu, športovania a ostatnej pohybovej aktivity. Združenie sa rozvíja formou športovách súťaží (Detská tour Petra Sagana), kempov (Cyklokempy Petra Sagana) a taktiež poradenskou, vzdelávacou, organizačnou a informačnou činnosťou (cyklistický klub a iné vzdelávacie semináre).