O cyklokempoch

Dovoľte, aby sme Vám predstavili projekt Cyklistický kemp Petra Sagana, ktorý je určený pre chlapcov a dievčatá vo veku od 6 do 19 rokov. Kemp ponúkame pre deti a mládež so základnými zručnosťami v horskej cyklistike, ale aj pre skúsených a profi cyklistov. V roku 2022 organizujeme už 9 ročník cyklokempov Petra Sagana.

V roku 2022 po prvý krát poriadame aj cestný cyklokemp, ktorý je  určený pre skúsených cyklistov cyklistov jazdiacich najvyššie cyklistické súťaže. Cyklokemp sa uskutoční v Pružine Chmeilisku. Množstvo asfaltových lesných stúpaní predurčujú tento cyklokemp ako vrchársky.

Medzi novinky patrí cyklokemp na Skalke, kde využijeme množstvo trás v zime slúžiacich na bežkovanie. Istotne využujeme aj ferratový svet s ohľadom na vek a skúseností detí.

Cyklotrasy v okolí Terchovej ponúkajú náročné stúpania, zjazdy a aj obtiažne úseky preto je tento kemp vhodný pre skúsenejších cyklistov a cyklistky, ktorí jazdia aj súťažne.

Javorníky na Kasárňach ponúkajú  krásne horské prostredie, kde  nájdeme jednoduchšie zvažnice, ale aj náročnejšie úseky. Často využívame aj cyklocesty v neďalekom Česku.

Rajecká Lesná je najmenej náročná, to však neuberie jej z atraktívnosti. Je tu minimálna doprava, mierne zvažnice a menej náročnejšie stúpania. Tento kemp doporučujeme aj pre mladších (úvodný kemp), prípadne menej zdatných cyklistov, na svoje si však prídu aj skúsenejší cyklisti, nakoľko budeme rozdelený do viacerých výkonnostných skupín

Všetky cyklokempy rozdeľujeme náročnosťou aj stupnicou od 1 do 5.

Našich cyklokempov sa zúčastňujú  Majstri Slovenska v cyklistike, ale aj začínajúci cyklisti, ktorí proste bicykel majú radi. Cyklokempy poriadajú Cyklokempy s.r.o. v spolupráci so Sportinstitut s.r.o. a  občianskym združením Cyklistická Detská tour so sídlom v Žiline, ktoré vzniklo 14. marca 2014.